Genel Bilgiler

Değerli Öğrencilerimiz,  

Kuruluşundan beri üniversite ve fakülte içinde saygın yerini koruyan bölümümüz, bilginin hızla eskidiği çağımızda, bilimsel mükemmelliğe ulaşmak için, öğretim üyeleri ve öğrencileri ile huzurlu bir ortamda, uyum içinde eğitim ve öğretimi sürdürmektedir.

Günümüzde üniversiteler ve eğitim kurumları da rekabetçi piyasadan kendilerini soyutlayamazlar. Bu doğrultuda bölümümüz, mezun öğrencilerle sürdürdüğü iletişim sonucu, iş hayatında rastlanılan sorunları, ders programlarını bu doğrultuda güncelleyerek göz önünde bulundurmaktadır. Derslerimiz birinci sınıftan itibaren bilgisayar uygulamalı olup, kongre ve konferanslarda yapılan güncel bilimsel tartışmalar, öğretim üyeleri tarafından öğrencilere ders anlatımında aktarılmaktadır. Erasmus programı ile öğrenciler ikinci sınıftan itibaren Avrupa Üniversiteleri'nde eğitimlerine bir veya iki yarıyıl devam edebilmektedir. Öğretim üyelerimiz de yabancı üniversitelerde misafir öğretim üyesi olarak bulunmaktadırlar. Bu da bölümümüzün uluslararası üniversitelerle bütünleşmesinde etkin rol aldığının göstergesidir.

Bölüm olarak vizyonumuz, Atatürk Cumhuriyeti'ne sahip çıkan, rasyonel düşünen, analiz yeteneği yüksek, sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş öğrenciler yetiştirmektir. Öğrencilerimize sağlık ve başarılar diler, öğretim üyelerimize çalışma ve çabalarından dolayı teşekkür ederim.

Ekonometri Bölüm Başkanı

Prof.Dr. Dilek Altaş Karaca

 


Bu sayfa Econometrics tarafından en son 02.02.2022 22:41:03 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM