Lisansüstü Programlarımız

Ekonometri Anabilim Dalı, Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı olarak 3 Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programı, 5 Tezsiz Yüksek Lisans programı açmaktadır. Tezli Yüksek Lisans programları süresi asgari 4 yarıyıl, Doktora programları ise asgari 8 yarıyıldır. Tezsiz Yüksek Lisans programları ise asgari 2 yarıyıl sürmektedir. Tüm programların dili Türkçe'dir. Her bir programdan mezun olabilmek için yarıyıl başı 30 kredi ders tamamlanması ve Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarında tez, Tezsiz Yüksek Lisans programlarında ise dönem projesi başarı ile tamamlanmak zorundadır. 

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programları için seçmeli dersler bulunmakla birlikte Tezsiz Yüksek Lisans programları için dersler zorunludur. Her akademik yıl başında programlar ders havuzlarından her yarıyıl için açacakları dersleri belirlerler. Tezli Yüksek Lisans, Doktora ve Tezsiz Yüksek Lisans sekmelerinden programların ders havuzlarına erişebilirsiniz. Ayrıca programların başvuru koşullarına ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için sbe.marmara.edu.tr adresini ziyaret edebilir ve Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği ile Sınav ve Başarı Değerlendirme Yönergesi'ne erişmek için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Programların ders havuzları için lütfen ilgili bağlantılara tıklayınız. Her akademik yılda açılan dersler farklılık gösterebilmektedir. 

 Tezli Yüksek Lisans Programları

*Ekonometri

*İstatistik

*Yöneylem Araştırması

Tezsiz Yüksek Lisans Programları

*Ekonometri

*İstatistik (Tanıtım Slaytı)

*Yöneylem Araştırması

*Finansal Ekonometri

*Sosyal Araştırmalarda İstatistik

Doktora Programları

*Ekonometri

*İstatistik

*Yöneylem Araştırması

 

 

İstatistik Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı Tanıtım Broşürü

Ekonometri Bilim Dalı  Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora Programları Tanıtım Broşürü

11.png (1.79 MB)

2.png (1.96 MB)

3.png (1.70 MB)

4.png (1.73 MB)

 


Bu sayfa Econometrics tarafından en son 23.05.2022 12:20:20 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM